Chci se s vámi podělit o dnešní zkušenost. Můj taťka má stavební firmu a dost často mu volají různí lidé s nabídkou na online reklamu. Už je mnou proškolený, takže všechny tyto telefonáty směřuje na mě.

Paní na telefonu, která zastupovala nejmenovaný online katalog mi ve zkratce řekla následující:

“Pokud se zapíšete do naší databanky, získáte díky tomu nové zákazníky, a to vše za akční cenu 2500 Kč oproti 5000 Kč. Protože jsou ty Vánoce, rozhodli jsme se udělat našim zákazníkům radost. Co na to říkáte, to je skvělé, že? “

No jasně!

Začala jsem ptát, co mi vlastně nabízí. Paní začala trochu koktat, odvykládala ještě jednou téměř to samé a mně pořád nebylo jasné, co vlastně nabízí.  (Snažila se to prostě zase uhrát na to, jak skvělá výhodná nabídka to je, ale o co šlo vysvětlit nedokázala). Tak jsem se zeptala znovu, co vlastně nabízí. Na to už paní zareagovala tím, že mě předá zkušenější kolegyni, která se tím více zabývá. 

AHA. Prodávat něco a při prvním dotazu se zaseknout? To jen svědčí o tom, že se v telefonu asi s mnoha dotazy nesetkává. 

Ok, dejte mi kolegyni, ráda si s ní o tom popovídám.

Kolegyně byla opravdu o poznání zkušenější (asi pochopily, že jen tak nepochodí) a vysvětlila mi, co opravdu nabízí. 

Podotýkám, že jednalo o běžný nejmenovaný online katalog firem, kde firma má svůj profil. Na tom najdete jméno firmy, co firma dělá, kontakty, web atd. 

Tak a teď se podržte. 

Nabízeli nám, že za tu super akční výhodnou nabídku získáme možnost stáhnout si seznam námi zvolených firem do EXCELU. Do EXCELU!

WOW

Ptám se tedy, na co mi to bude? Když všechny informace o firmách, které mě zajímají, najdu v jejich profilu? 

PRÝ TO MŮŽU VYUŽÍT NA MARKETING NEBO KLIDNĚ PRO ÚČETNÍ.

Ano, pro účetní. To mě udivilo, tak se ptám, jak by naše paní účetní mohla tento seznam využít, k čemu by jí to bylo? Prý na to, že kdyby třeba chtěla nakupovat kancelářské potřeby, může si vyfiltrovat všechny prodávající kancelářské potřeby ze Zlínského kraje a bude to mít hezky v excelu a nemusí to hledat po jednom v jejich online katalogu. AHA. Děkuji, to opravdu nevyužijeme. 

Ani nechci domyslet, kolik zákazníků tuto VÝHODNOU A AKČNÍ NABÍDKU využilo.

Rada je jednoduchá: PTÁT SE, PTÁT SE, PTÁT SE!

Pokud vám bude obchodník nabízet něco, čemu nebudete rozumět, nestyďte se za to! Prostě se ptejte, dokud vám to nebude jasné nebo si to nechte poslat do emailu.

NEBO MI TO POŠLETE DO EMAILU a já vám poradím, jestli má nabídka pro vás smysl nebo je to zase jen navoněná zdechlina.

 

  • Future You s.r.o.
  • kristyna@kristynahrabalova.com
  • IČ 19261594